Kabul Şartları

Macaristanda Üniversite - Kabul Şartları..

Macaristan'daki üniversitelere başvurmak için Türkiye'de üniversite yerleştirme sınavlarına girmeye gerek yoktur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönüp YÖK denkliği alması şart olan öğrenciler bu kuralın dışındadır. Macaristan'da ingilizce bölümlerde eğitim görecek öğrencilerimizin üniversite başvuruları için sadece Türkiye'den mezun oldukları Lisenin Diploması yeterlidir. İngilizce seviyesi üniversitelere direk başvuru için yeterli olmayan öğrencilerimiz Macaristan'da bölümlerine başlayabilmek için önce resmi temsilcisi olduğumuz devlet üniversitelerinin ingilizce hazırlık sınıflarına yerleştirilmektedirler. İngilizce eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz öğrenim görecekleri bölüm ve üniversitelere Budapeşte ofisimiz tarafından yönlendirilerek yerleşmektedirler.

NOT 1: İngilizce seviyeleri direk üniversite başvurusu yapmaya yetmeyen öğrencilerimiz öğrenim görecekleri üniversitede veya Macaristan'da resmi temsilcisi olduğumuz diğer üniversitelerin İngilizce Hazırlık sınıflarında ingilizcelerini ilerletebilir ve diledikleri üniversitede eğitimlerine devam edebilirler. 
 
NOT 2: TIP veya mühendislik eğitimi alacak adaylarımızın DUNA COLLEGE'da bölüm derslerine hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Hazırlık eğitimleri esnasında öğrencilerimiz Macaristan'ın ve Avrupa'nın önde gelen TIP Fakültelerinin başvuru koşullarını karşılamaya hazır hale gelmektedirler.

    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.