Makaleler


Dünyanın En İyi TIP ve Mühendislik Fakültelerine Budapeşte'de Hazırlanın


Avrupa'da veya başka ülkelerde, TIP, Mühendislik, Mimarlık, İşletme ve Ekonomi gibi alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmek istiyorsunuz, fakat akademik altyapınız veya ingilizce seviyeniz direk başvuru yapmanız için yeterli değil. Size bir haberimiz var. Budapeşte'de, Avrupa'nın göbeğinde, hem ingilizcenizi hem de bölüm derslerinizle alakalı altyapınızı ilerletip üniversitelerin TIP, mimarlık, mühendislik fakültelerine direk başvurup kabul alabileceksiniz. Duna College, Budapeşte'de bu maksatla kurulmuş okulumuzdur.


Devamını Oku

Macar Üniversitelerini Tanıyalım


Debrecen Üniversitesi - Debrecen, ülkenin 2. büyük şehri olup Budapeşte'ye 2 saat mesafede bulunan bir üniversite ve festivaller şehridir. Orta Avrupa'nın en büyük ve güzel kampüslerinden birinde öğrencilerine mükemmel entellektüel gelişim fırsatları sunar. 1538 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 30,000 öğrenci eğitim görmektedir. Debrecen üniversitesinde kampüs içinde öğrenci yurtları ile ögrencileri bölümlerine ve öğrenimlerine hazırlamak üzere İngilizce hazırlık, TIP hazırlık ve konservatuar için müzik hazırlık programları bulunur. 


Devamını Oku

Bu Yazıyı Okumadan Geleceğinizle İlgili Karar Vermeyin..


Özellikle İngiltere, Kanada ve Amerika'da ülkemizden oldukça farklı anlayışta bir eğitim sistemi mevcut. Ülkemize kıyaslayacak olursak, hangi tarafın sistemi daha doğru, açıkçası bir şey söylemek zor. Ancak ülkemizde çoğu gencimiz Mühendis olmak veya TIP doktoru olmak üzere programlanıp yıllarca çocukluklarını yaşayamadan, dershaneler, okul, özel dersler arasında bitap düşüp, sonunda da kendilerini genelde istemedikleri bir bölüme mecburen girmiş buluyorlar. 


Devamını Oku

Bölüme Karar Vermek..


Bu sorunun cevabı elbette kolay değil. Türkiyede hangi bölümü okuyacağımıza nasıl yıllarca düşünerek karar veriyorsak hatta bölüme yerleştikten sonra bile bölüm değiştirmeyi düşünebiliyorsak, yurtdışında da benzer şeyler elbette olabiliyor.
İngiltere`de lise mezuniyeti sonrası bazı İngiliz gençlerin birkaç yıl dünyayı gezerek hem vizyonlarını genişletmeleri hem de üniversitede hangi bölümü okuyacaklarına karar vermek için kendilerine zaman tanımaları çok sıradışı bir durum değildir.


Devamını Oku

Poseidon Yurtdışı Eğitim Koçluğu


Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiyede vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Yurtdışında bir üniversiteye yerleşebilmek için Türkiyedeüniversite sınavına girmeye gerek yoktur. 


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.