Macar Üniversitelerini Tanıyalım

Debrecen Üniversitesi - Debrecen, ülkenin 2. büyük şehri olup Budapeşte'ye 2 saat mesafede bulunan bir üniversite ve festivaller şehridir. Orta Avrupa'nın en büyük ve güzel kampüslerinden

 

birinde öğrencilerine mükemmel entellektüel gelişim fırsatları sunar. 1538 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 30,000 öğrenci eğitim görmektedir. Debrecen üniversitesinde kampüs içinde öğrenci yurtları ile ögrencileri bölümlerine ve öğrenimlerine hazırlamak üzere İngilizce hazırlık, TIP hazırlık ve konservatuar için müzik hazırlık programları bulunur. 

Eotvos Lorand Üniversitesi - Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasındadır. Nobel ödüllü mezunları, eğitiminin yüksek kalitesi, diğer Macar üniversitelerinde bulunmayan bölümleri, Master ve Doktora programlarının çeşitliliği, eşsiz kütüphanesi, öğrenme ve araştırma odaklı öğrenciler için karşı konulmaz bir cazibe merkezidir. Tarihi ve modern binalarda, geleneksel ve ilerici düşüncelerin öğrenciler ve eğitmenler arasında heyecanla tartışıldığı ortamlarda eğitim vermektedir. 1635 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 32,000 öğrenci eğitim görmektedir. 

Corvinus Üniversitesi (BCE) - Ekonomi konularında Avrupa'nın en iyileri arasında bulunan, teorik eğitim veren, diplomatlar, bürokratlar ve siyasetçilerin yetiştiği, geniş bilgi erişim olanakları ile prestijli bir eğitim kurumudur. Budapeşte'de, Tuna nehri kıyısında, merkezi konumda, tarihi ve ultra modern binalarda nefes kesen bir kampüstür. 1853 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 18,000 öğrenci eğitim görmektedir.  

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi - Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasındadır. Avrupa'nın önemli araştırma merkezlerindendir. Macaristan'a Nobel Ödülü kazandıran bilim insanlarının büyük bir bölümü bu üniversiteden yetişmiş veya akademisyen olarak öğrenci yetiştirmiştir. Atatürk'ün tavsiyesi üzerine bu üniversitede bir grup Türk öğrenci Mühendislik tahsili görmüştür. 1635 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 14,000 öğrenci eğitim görmektedir. 

PECS Üniversitesi (PTE) - Ülkenin en eski ve en kalabalık üniversitesidir. Pecs şehri Akdeniz ikliminin benzeri, klimatik özellikleri, etnik çeşitliliği, tarihi eserleri, hareketli sanat ve kültür aktiviteleri, festivallere ev sahipliği sayesinde İstanbul ile eşzamanlı 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. University of Pecs, İşletme Fakültesi, İngiliz Middlessex University ile birlikte öğrencilerine çift diploma sunmaktadır. Mezunları dünyanın her yerinde önemli çok uluslu şirketlerde çalışmaktadır. 1367 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 33,000 öğrenci eğitim görmektedir.

Szent Istvan Üniversitesi (SZIE) - Budapeşte'ye yarım saat mesafede, huzurlu, düzenli ve konforlu bir yerleşim merkezi olan Gödölle şehrinde, Avusturya - Macaristan imparatorluk yazlık sarayının yanıbaşında, yüzyıllık ağaçlar arasında, tarihi binalarda eğitim veren köklü bir üniversitedir. Zirai bilimler alanında Macaristan'ın en önemli eğitim merkezidir. Üniversitede 7 fakülte bulunmaktadır. 1790 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 18,000 öğrenci eğitim görmektedir. 

Budapeşte İşletme ve Sanat Üniversitesi - Üniversitede günlük yaşam öğrencilerin yüksek motivasyonlu öğrenimlerini sağlamak amacıyla yaratıcı düşünmeye teşvik eden eğitim temeli etrafında şekillenmektedir. Deneyimli eğitmen kadrosu, geniş bilgi erişim ağı, katılımcı eğitim programları, radyo - televizyon stüdyosu, modern eğitim binaları ve yurt imkanları mevcuttur. 2000 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 6,000 öğrenci eğitim görmektedir. 

International Business School - Kısa adı ile IBS, Oxford Brookes Universitesinin Macaristan, Budapeşte'deki kampüsüdür. Dinamik bir İşletme okuludur. Kalifiye eğitmen kadrosuyla öğrencileri rekabetçi iş piyasasına hazırlar. Öğrenciler eğitimlerinin ikinci yılında 1 sene boyunca Erasmus programı ile istedikleri bir Avrupa ülkesinde okuyabilirler. Belirli dönemlerde ise dünyanın önde gelen çok uluslu şirketlerinin Budapeşte veya diğer şehirlerde bulunan uluslararası ofislerinde tam zamanlı staj yapabilirler. İyi performans gösteren öğrenciler mezun olduktan sonra bu firmalarda çalışabilirler. 1990 yılında kurulmuş olan üniversitede yaklaşık 2,000 öğrenci eğitim görmektedir.  

Duna College - Duna College, Budapeşte'de, bulunan ve özellikle TIP bilimleri, mühendislik, ekonomi ve işletme alanlarında üniversite eğitimi görmek isteyen ve direk kabul almak için alt yapısı yeterli olmayan öğrencilerimizin HAZIRLIK EĞİTİMi gördükleri okuldur. Okul, halen Macaristan Devlet Üniversitelerinde görevli saygın profesörlerin önderliğinde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Faaliyet alanı Macaristan ve Slovakya Üniversitelerine öğrenci yetiştirmek olan okulumuzda; tıp, mühendislik, işletme ve yönetim temel ana bilim dallarında İngilizce dilinde hazırlık eğitimleri verilmektedir. Macaristan’da Semmelweis üniversitesi tıp fakültesi öncelikli olmak üzere, Diş Hekimliği, Eczacılık gibi talebi yoğun bölümlere sorunsuz bir şekilde öğrenci yerleştiren okul, bu özelliği ile Macaristan’da liderliği elinde bulundurmaktadır. İngilizce sorunu yaşayan, temel bilim derslerinde eksiklikleri olan öğrenciler 1-yıllık hazırlık eğitim programı ile tıp fakülteleri ve diğer bölümler için hazır hale gelebilmektedir. Okulda ayrıca yüksek lisans (master) hazırlık, programları da sunulmaktadır. Duna Kolej aynı zamanda “Comenius University of Bratislava” gibi Slovakya tıp üniversitelerinin de hazırlık okuludur. Slovakya tıp üniversitelerinin giriş sınavları kolejimiz bünyesinde yapılmaktadır. Kanada, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde eğitim görmek isteyen öğrencilere de TRC kursları ile hizmet verilmektedir. Öğrenciler bu kursları bitirdikleri takdirde anlaşmalı okullara sınavsız olarak geçiş yapabilmektedirler. Duna College bitiren öğrenciler istedikleri takdirde tüm dünyada geçerli A-level diploma sahibi olabilmektedirler. Yurt dışında TIP, diş hekimliği, eczacılık gibi eğitimleri almanın en kolay ve garantili yolu Duna’dan geçiyor!  

Duna College TIP Bilimleri Hazırlık Programı -  

Kimler Katılmalı : Macaristanda TIP, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik, Fizyoterapi, Biyoloji ve Fen Bilimleri alanlarında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler. 

Alınacak Dersler : Fen, Kimya, Anatomi, Fizyoloji, Biyoloji, Tıp terminolojisi, Akademik İngilizce 

Süre : 1 yıl 

Ücret : 5,100 Euro

Duna College Mühendislik Bilimleri Hazırlık Programı -

Kimler Katılmalı : Macaristanda İnşaat Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Mimarlık, Kimya Mühendisliği, Biyokimya, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Ulaşım ve Tasarım Mühendisliği, Doğal Bilimler alanlarında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler.

Alınacak Dersler : Fizik, Matematik, Bilişim, Akademik İngilizce

Süre : 1 yıl

Ücret : 5,100 Euro

Duna College Ekonomi / İşletme Bilimleri Hazırlık Programı -

Kimler Katılmalı : Macaristanda İşletme, Ekonomi, Hukuk, Finans, Turizm İşletmeciliği alanlarında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler.

Alınacak Dersler : Matematik, Yönetim, IT, Akademik İngilizce

Süre : 1 yıl

Ücret : 5,100 Euro


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.